Математичний марафон
Тема. Усне множення
двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа.
Мета. Закріплювати
вміння учнів виконувати множення та ділення величин, порівнювати числа;
розвивати логічне мислення; виховувати активність, старанність.
Хід уроку
I. Організаційна
частина.
– Сьогодні у нас
математичний марафон. Назва походить від давньогрецького містечка Марафон.
Марафонський біг було включено вперше в 1896 р. до програми Олімпійських ігор. Наші
медальки вказують на різні види робіт на уроці.
1. Усний рахунок за
таблицею.
2. «Звідки
телефонують?» Ви дізнаєтесь, коли виконаєте приклади.
20100 : 10 + 1800 –
104
Телефонують з міста
Лондона.
3. Запис
марафонців.
Хвилинка
каліграфії.
6 66 666 6666
4. Робота в парах.
Дістати конверт.
Скласти з геометричних фігур квадрат.
5. Робота з
картками.
6. Розв’язати
рівняння.
х + 275 = 683
7. Математична
розминка.
Зменшити 37000 у
1000 разів.
Знайдіть третину
числа 900.
Задача. 3000
квитків на баскетбольний матч пронумеровано від 1 до 3000. Глядачі, в яких
номер квитка закінчується на 112, отримують приз. Знайди номери всіх квитків?
II. Робота над
новим матеріалом.
1. Пояснення за
таблицею.
23·40=23·(4·10)=(23·4)·10=92·10=920
Приклади в
підручнику.
2. Розв’язування
задач.
У марафоні брало
участь 300 чоловіків, а жінок у 2 рази менше. Скільки учасників брало участь у
марафоні?
Фізкультхвилинка.
3. Обчислення площі
та периметра.
(Мультимедійний
показ).
Довжина футбольного
поля – 90 метрів, а ширина – 60 метрів. Знайди площу та периметр футбольного поля.
4. Цікаві ребуси.
100 лиця
3 буна
5. Гра «Доберись до
фінішу».
(Змагаються три
команди).
90•10 = 50•10 =
70•10 =
80•200 = 20•30 =
60•200 =
III. Підсумок
уроку.
– За хороші відповіді
отримаєте оцінки
та солоденькі
медальки.
Немає коментарів:
Дописати коментар