понеділок, 14 січня 2013 р.

Урок 84 Тема. Лічба предметів у межах 20. Порівняння чисел. Вправи на знаходження пропущеного числа. Розв’язання задач. Побудова відрізка заданої довжини


Урок 84
Тема. Лічба предметів у межах 20. Порівняння чисел. Вправи на знаходження пропущеного числа. Розв’язання задач. Побудова відрізка заданої довжини
Мета:  продовжувати роботу над формуванням навичок лічби в межах 20, удосконалювати вміння складати й розв’язувати задачі; закріплювати знання учнів про сантиметр; вчити вимірювати відрізки за допомогою сантиметра; розвивати творче мислення.
Обладнання:  предметні картинки, смужки різного кольору, картки для лічби.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба за картками (приклади типу 6 + 6, 9 – 2)
2. Склад чисел 11 – 20
Продовжити речення.
17 — це 10 і.. . (18, 13, 15, 19)
3. Гра «Вгадай число»
Учитель розповідає про склад задуманого числа, а діти називають це число.
— У цього числа: 1 дес. і 3 од, 1 дес. і 8 од., 2 дес., 1 дес. і 7 од.
4. Робота біля дошки окремих учнів
6 + 4 – 2 =        8 – 5 + 4 =
1 + 7 – 3 =        5 + 4 – 8 =
19 + 1 =            15 + 1 =
12 – 1 =            16 – 1 =
10 + 9 =           10 + 3 =
16 – 6 =            12 – 2 =
II. Вивчення нового матеріалу
1. Складання й розв’язання задач за таблицями
У хлопчика було 3 червоних кульки й 2 синіх. Поставити питання до задачі.
У Марини було 7 цукерок. 3 цукерки вона подарувала подрузі. Поставити питання до задачі.
2. Самостійна робота за підручником
Розв’язати приклади (№ 3).
3. Практична робота зі смужками
Кожен учень має смужку довжиною 10 см, лінійку, олівець і ножиці.
Завдання
• Виміряйте довжину цієї смужки.
• Відріжте від неї спочатку 4 см. Якої довжини стала смужка?
• Тепер відріжте ще 3 см. Якої довжини стала смужка?
• Скільки всього сантиметрів ви відрізали від смужки? На скільки вона стала коротшою?
4. Робота з підручником
— Виміряйте довжину даного відрізка (№ 5). Накресліть такий самий відрізок у зошиті. (Що означає: такий самий?)
III. Підсумки уроку



презентація до уроку 84 by

Немає коментарів:

Дописати коментар