Урок
115
Тема. Таблиця
додавання числа 5.
Складання прикладів за числовою шкалою.
Підготовча робота до розв’язання задач на 2 дії
Мета: розкрити принцип укладання таблиці додавання
числа 5; засвоїти з учнями таблицю додавання числа 4; вчити, користуючись нею, розв’язувати приклади; продовжити
роботу над формуванням вміння розв’язувати
прості задачі; розвивати логічне мислення, увагу.
Обладнання: картки з цифрами, предметні малюнки, таблиці
додавання й віднімання чисел 1–3, 4.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна
лічба
4 + =
10
+
5 = 15
16
– = 6
+
2 = 12
10
+ =
20
2. Математичний
диктант
• Порахувати від 10 до 20 у прямому порядку.
• Порахувати від 20 до 10 у зворотному порядку.
• Яке число наступне для числа 12, 16?
• Яке число є попереднім для числа 17, 14?
• Назвіть «сусідів» числа 15, 18.
• Яке число більше 17 на 1?
• Яке число менше 11 на 1?
• Як утворити 16 із числа 14?
• Яке число більше: 14 чи 18?
• Перший доданок 10, другий доданок — 9. Назвіть
суму.
• Зменшуване 18, від’ємник — -8. Назвіть різницю цих
чисел.
• Назвіть число, в якому 1 десяток і 3 одиниці.
• Наталці 4 роки. Галя старша від неї на 1 рік.
Скільки років Галинці?
3. Гра
«Годинник»
На дошці — макет годинника. Вчитель пересуває
стрілки годинника, учні
додають ті два числа, на які вказують стрілки, називають відповідь.
4. Розв’язання
прикладів (робота на картках)
14– 4 – 4
10
– 4 – 5
5
+ 4 + 2
6
+ 4 + 3
7
– 4 – 2
15
– 1 – 4
5. Фізкультхвилинка
II. Вивчення нового матеріалу
1. За
поданими записами знайти суми.
7 + 5 = 9 + 5 =
2. Складання
таблиці додавання числа 5
3. Складання
прикладів за числовою прямою
4. Робота
за підручником
Прочитати таблицю. Розв’язати приклади (№ 3).
5. Коментоване
розв’язання прикладів (перший стовпчик — колективно, другий і третій — самостійно)
6. Робота
над задачами
6. Весела
задача
Іде маленька Валя, веде
її Наталя.
Зустріли
5 хлоп’ят. То скільки всіх малят?
III. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар