понеділок, 14 січня 2013 р.

Дружба багатоцифрових чисел і двоцифрових


Дружба багатоцифрових чисел і двоцифрових

Тема. Множення багатоцифрових чисел на двоцифрові числа. Задачі на знаходження числа за двома різницями.
Мета. Ознайомити учнів із загальним випадком множення багатоцифрових чисел на двоцифрові. Розвивати вміння аналізувати. Виховувати бережне ставлення до природи.
Хід уроку
І. Організація класу.
1. Привітання з дітьми.
2. Створення психонастрою.
3. Кольоротерапія.
– Які перші весняні квіти ви впізнали?
Демонстрація презентації
(Сон-трава, шафран Гейфелів (крокус))
– Які первоцвіти вам відомі?
(Підсніжник звичайний, зозулині черевички справжні, Шафран Гейфелів, медвежа цибуля, сон великий, чемерник чорний, первоцвіт або примула, підбіл, проліски, анемона)
– Для чого дарує земля квіти?
Складання розсипанки.
Квіти – душа землі.
Робота з ілюстраціями квітів-первоцвітів.
4. Робота «Галявинка настрою».
– Прийшла весна. Квітів нам принесла.
Зірвані квіти не принесуть насолоди!
– Ми на уроці сьогодні будемо не рвати квіти, а на умовну галявинку саджати квіти.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1. Розв’язування прикладів..
Гра « Виправ помилку»
– Назвіть неправильну відповідь.
2. Розв’язування задачі.
Гра «Відтвори запис задачі».
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Групова робота. Інтерактивна вправа
«Сенкан».
Математика
Цікава захоплююча
Розвиває навчає привчає
Математика – цікава наука
Точність
ІV. Актуалізація опорних знань.
1. Каліграфічна хвилинка.
2. Характеристика числа 6 (бліцопитування).
– Як утворилося число 600?
(599 + 1)
– Назвіть попереднє до числа 600. (599)
3. Усний рахунок
Гра «Посади бджілку на квітку».
(Приклади записані на квітках).
Гра «Закодована відповідь»
А 1000 200 680
Б 10000 1170 1500
В 1900 20500 2400
Знайдіть суму чисел 20 000 і 500.
19 збільшіть у 100 разів.
6800 зменшіть у 10 разів.
4. Математично-цифровий диктант.
Запишіть:
Вісім тисяч сто. Двісті тисяч двадцять один.
Сім мільйонів сто.
5. Готуючись до ДПА.
Робота з перфокартками.
1) Який дріб позначає зафарбовану частину фігури?
а) 1/4; б) 2/4; в) 3/4.
2) У Миколки було 30 груш. Третину своїх груш він віддав бабусі. Скільки груш залишилося у Миколки?
а) 10; б) 20; в) 5.
V. Повідомлення теми і мети уроку.
VI. Сприймання та усвідомлення нового навчального матеріалу. Розвиток математичних вмінь, знань і навичок.
1. Пояснення вчителя. 4072•34
2. Інтерактивна вправа «Авторське крісло». Учень сам підбирає приклад і розв’язує його з коментуванням.
3. Групова робота
1 група – самостійне розв’язування прикладів.
2 група – коментований запис прикладів.
3 група – робота з вчителем:
3405•45 = 153225.
4. Руханка.
5. Групова робота
1 група – Самостійне розв’язування виразу
15602•21 + 2320•34 = 406522
2 група – Гра «Ланцюжок» Приклади
3 група – Розв’язування 2 прикладів з підказкою.
Ритмічний рахунок.
6. Групова робота
1 група Самостійне розв’язування задачі за схемою.
Перегляд відео
2 група – Робота з ППЗ «Математика 4 клас» над задачею.
7. Розв’язування рівнянь.
8. Геометричний матеріал. Гра «Яка фігура загубилася?».
9. Геометричний матеріал. «Істинне чи хибне висловлювання?».
VII. Підсумок уроку.
Інтерактивна вправа «Галявинка квітів».
VIIІ. Домашнє завдання.

Немає коментарів:

Дописати коментар