четвер, 17 січня 2013 р.

Урок 91 Тема. Письмова нумерація чисел 11–20. Записування чисел під диктовку. Задачі на зменшення числа на кілька одиниць та на знаходження суми


Урок 91
Тема. Письмова нумерація чисел 11–20. Записування чисел під диктовку. Задачі на зменшення числа на кілька одиниць та на знаходження суми
Мета:  продовжити роботу над формуванням навичок усної лічби в межах 11–20; учити писати числа під диктовку, складати й розв’язувати задачі з монетами, за малюнками, самостійно ставлячи до задач питання; розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість.
Обладнання:  предметні малюнки, картки із цифрами, прикладами, виразами.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Розставити картки із числами у порядку зростання.
18   15   12   10   19    20   11   17   13   16   14
2. Усна лічба
Гра «Завантаж машини»
З’єднати стрілками приклади на кубиках з машинами.
— Чи залишився зайвий приклад? (9 + 1)Чому ви його не поклали на жодну машину? На скільки більше 10, ніж 9? Як називається число 9 по відношенню до 10? Як називається число 9 відносно 8?
3. Фронтальне опитування
— Порахуйте від 5 до 15.
— Назвіть сусідів числа 16, 14, 19.
— Назвіть число, що передує числу 15.
— Назвіть число на 1 більше, ніж число 13, 17.
— Назвіть число на 1 менше, ніж 19, 17, 13.
II. Закріплення вивченого матеріалу
1. Порівняти числа (С. 91, № 5).
2. Порівняти вирази.
7 + 3     9
9 – 3     7
5 + 5    10
9 – 4     6
9 – 3     5
6 + 4    10
3. Записати числа, які читає вчитель.
Вісімнадцять, десять, вісім, тринадцять, одинадцять, шістнадцять,двадцять.
4. Робота з таблицею
На дошці — табличка. Під диктовку вчителя діти записують числа, які складаються з десятків та одиниць, у відповідних стовпчиках.
12, 15, 17, 19, 20, 10.
5. Фізкультхвилинка
6. Складання, запис і розв’язання прикладів за малюнком (№ 4)
7. Робота за підручником. Розв’язання задачі
8. Вправа на розвиток уваги
За командою вчителя діти закреслюють букву З, працюють протягом 1 хвилини.
III. Підсумки уроку



презентація до уроку 91 by

Немає коментарів:

Дописати коментар