субота, 26 січня 2013 р.

Урок 103 Тема. Додавання чисел частинами. Задачі на знаходження невідомого доданка. Розпізнавання многокутників


Урок 103
Тема. Додавання чисел частинами. Задачі на знаходження невідомого доданка. Розпізнавання многокутників
Мета:  формувати в учнів вміння додавати число частинами; вдосконалювати обчислювальні навички; закріплювати вміння визначати задану геометричну фігуру; вчити розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка; розвивати логічне мислення.
Обладнання:  предметні малюнки, картки з геометричними фігурами, таблиці-схеми задач.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Математичний диктант
• Записати числа: 10, 7, 0, 12, 19, 9, 17. Підкресліть двоцифрові числа.
• Записати «сусідів» числа 17.
• Записати числа, менші від числа 15, але більші за 10.
• З пари чисел запишіть найбільше число: 12 і 2, 15 і 5.
Відповіді: 10, 7, 0, 12, 19, 9, 17, 16, 18, 14, 13, 12, 11, 12, 15.
2. Робота за картками
Гра «Шифрувальник»
За кодом розшифрувати слова.
ІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Додавання числа частинами
1) Повторення складу чисел: розкласти числа на два доданки.
3 = 1 + 3         5 = 4 + 1          9 = 7 + 2
2) Доповнити кожне число до 10: 6, 8, 9.
3) За малюнком пояснити, як складали предмети.
2. Робота за підручником (С. 101, № 4)
3. Фізкультхвилинка
III. Закріплення вивченого матеріалу
1. Визначення маси фруктів за малюнками (№ 5, 6)
2. Розв’язання задачі за малюнком
3. Розв’язання текстової задачі
Біля курки — 3 курчат, а ще декілька сховалися під її крилами. Скільки курчат сховалось під крилами курки, якщо всього в курки 9 курчат?
4. Робота за картками. Розпізнавання геометричних фігур
— Як називається фігура, в якій сховалось число, що складається з 1 десятка і 4 одиниць?
— Назвати фігуру, в якій сховалось число, що менше 11 на 1.
— Показати фігуру, в якій є число, на 10 більше 3.
— Вказати фігуру, в якій сховались «сусіди» числа 16.
ІV. Підсумки уроку


презентація до уроку 103 by aleksandrovka1986

Немає коментарів:

Дописати коментар