Екскурсія річками України
Тема. Додавання
кількох доданків, розв’язування задач.
Мета. Ознайомити
учнів з прийомами письмового додавання багатоцифрових чисел у межах мільйона;
вправляти у розв’язуванні задач.
Хід уроку
I. Організація
класу до роботи.
II. Актуалізація
опорних знань.
1. Каліграфічна
хвилинка.
2. Робота з
іменованими числами міри довжини.
3. Математичний
диктант.
– Сьогодні ми з
вами здійснимо екскурсію ріками України. Прослухайте відомості про них. Числові
дані запишіть. Довжина річки Рось 346 км. Дніпро несе свої води шляхом 2201 км в
Чорне море. Ріка Дністер має довжину 1362 км. Сіверський донець має довжину 1053
км. (346, 2201, 1362, 1053)
4. Гра «Мікрофон». (Аналізують
записані числа).
5. Коментоване
розв’язування прикладів.
– Додайте третє і
четверте число. Зробіть перевірку.
1362 2415
1053 1053
2415 1362
Вставте пропущені
знаки.
5 т 4 ц ... 45 ц
2 год 30 хв ... 150
хв.
(Домашнє завдання
перевіряється фронтально).
III. Мотивація
навчальної діяльності.
1. Проблемне
завдання.
– Перед вами річка
Математична з притоками. По ній пливуть катери. Поділіться досвідом швидкого
розв’язання виразів, які підкажуть нам, яку відстань пройшов кожен катер.
Катер 1: 2745 +
6549 + 275
Катер 2: 15 + 23 +
45 + 7
Катер 3: 180 + 230
+ 20 + 70
– Які закони
додавання використали?
2. Оголошення теми,
завдань уроку.
IV. Робота над
новим матеріалом.
1. Колективна
робота за підручником.
– Перша група
перевіряє написання і розв’язання першого додавання, друга група – другого.
2. Коментоване
розв’язування завдань підручника (біля дошки в зошитах).
3. Самостійна
робота в парах.
– Наші річки багаті
на рибу. (На партах лежать картки у вигляді рибок).
– Запишіть,
розв’яжіть, пояснюючи один одному.
37241 + 2176 + 598
V. Розвиток
математичних знань.
1. Розв’язування
задачі.
– Використовуючи алгоритм
додавання багатоцифрових чисел, розв’яжемо задачі.
а) Метод «Прес»
– Міркую так...
б) Запис
розв’язування в зошити самостійно.
(Скласти вираз).
в) Перевірка
розв’язування.
г) Хвилинка
ерудита.
– Яка з цих річок
найдовша?
– Що про неї
знаєте?
2. Міркування над
задачею.
VI. Домашнє
завдання (на вибір).
VII. Підсумок
уроку.
VIII. Бліцтурнір.
(На партах лежать
перфопапки).
Немає коментарів:
Дописати коментар