четвер, 17 січня 2013 р.

Маленька праця краща за велике безділля


Маленька праця краща за велике безділля

Тема. Ю. Ярмиш «Паличка-рятівниця».
Мета. Вдосконалювати навички швидкого, виразного читання. Розвивати вміння визначати дійових осіб твору.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Вправи на вдосконалення читацьких навичок. Робота з папкою для швидкочитання.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Вправа «Мікрофон».
– В які ігри ви любите гратися?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота над заголовком твору Юрія Ярмиша «Паличка-рятівниця».
2. Словникова робота.
Робота з пошуковою таблицею.
№ з/п
1 вражений прибрати помешканні
2 ваза не кривдив кришталева
3 викрутився допомагати замітку
4 пробурмотів покажеш табель
1 звелів паличка рятівниця
2 ледар Микола бажання
3 малесенький
дідусь недовірливо
4 зачарований
пробачення
халепа
1 найсправедливіший
шаровари боронив
2 найхоробріший
борода запопадливий
3 червонозоряний
кривдитимуть
ковпак
4 головний споважнів охоронець Спробуйте передбачити, про кого і що розкаже автор в оповіданні.
3. Первинне ознайомлення з твором.
Читання твору комбінованим способом.
(вчитель – учень).
Фізкультхвилинка.
4. Напівголосне читання учнями.
– Який інший заголовок ви би дали цьому тексту?
5. Аналіз змісту прочитаного.
Робота з пошуковою таблицею.
– Хто найбільше складе пар слів, які зустрічаються в тексті?
– Яким був Миколка на початку казки?
– Про що він мріяв?
– Знайдіть опис дідуся.
6. Поділ тексту на частини.
Робота парами. Гра «Я – тобі, ти – мені».
(Читання і поділ на частини)
7. Визначення головної думки.
V. Підсумок уроку. Домашнє завдання.

Немає коментарів:

Дописати коментар