Чудеса Черкащини
Тема. Ділення
трицифрових чисел на двоцифрові. Задачі на знаходження середнього арифметичного
(ознайомлення).
Мета. Вчити учнів
виконувати ділення трицифрових чисел на двоцифрові; розвивати обчислювальні
навички; виховувати любов до рідного краю.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Мотивація
навчальної діяльності.
– Здійснимо
подорож. Відвідаємо 7 пам’яток нашої Черкащини, які отримали звання «Чудо
Черкащини».
(Карта)
– Запишіть на
квіточки очікувані результати.
ІІІ. Перевірка
домашнього завдання.
ІV. Актуалізація
опорних знань.
1. Усний рахунок
(на таблиці). Шевченківський національний заповідник. Тарасова гора м. Канів.
Новітня історія
Чернечої гори розпочалася 22 травня 1861 року. Цього дня було виконано
заповітну волю поета.
2. Каліграфічна
хвилинка.
(Чотири учні отримують
картки із задачами).
Хвилинка-цікавинка:
– Чого буває тільки
7?
3. Математичний
диктант.
– Суму чисел 195 і
105 поділити на 10. (30)
– Знайти частку
чисел 97 і 9. (10 зал. 7)
Золотоноша.
Красногірський монастир. Це один із п’яти найстародавніших в Україні
монастирів. Храм збудували козаки.
V. Вивчення нового
матеріалу.
1. Середнє
арифметичне (пояснення на диску).
2. Задача –
колективно.
До Черкас ми їхали
1 годину зі швидкістю 60 км/год і 1 годину зі швидкістю 50 км/год. Яка середня
швидкість? Ми в Черкасах. Парк 50-річчя Жовтня та курортна Соснівка. Соснівський
парк закладений у 1967 році є зразком паркобудівництва.
Фізкультхвилинка.
VІ. Узагальнення і
систематизація знань.
1. Робота над
задачею за рівнями.
Наступна зупинка –
Чигиринський заповідник. Місто Чигирин засновано у першій половині XVI ст. Тут
була резиденція гетьманів України.
2. Робота над
задачею. (Розв’язування двома способами). Ми в Суботові. Церква була збудована
за наказом гетьмана Б. Хмельницького як родова церква-усипальниця.
Фізкультхвилинка.
VІІ. Закріплення
раніше вивченого.
Ділення на
двоцифрове число.
1. Пояснює дублер
вчителя.
452 : 14
2. Робота в парах
за підручником.
Нас зустрічає
Кам’янка. Кам’янський заповідник. До складу заповідника входять музей О.
Пушкіна і П. Чайковського, пам’ятки містобудування, пам’ятники.
3. Робота в групах
(постійні).
Розв’язати приклади
та задачі. Дізнатися закодовані слова.
1 група:
158·4 = 632 209·2 =
418
Чер кащ
1000 – 429 = 571
ина
А Р Е К И Ч И Щ
1 2 3 4 5 6 7 8
Черкащина
2 група:
Остання наша
зупинка – КорсуньШевченківський державний історико-культурний заповідник. Окрасою
є архітектурно-парковий ансамбль, створений на островах річки Рось у кінці
XVIII ст.
VІІІ. Підсумок.
Вправа “Мікрофон».
– Наша мандрівка
закінчилася. Сподіваюсь, вам вона сподобалася.
(Наклеїти квітку на
«Дерево вирішень»).
Домашнє завдання.
Немає коментарів:
Дописати коментар