середа, 16 січня 2013 р.

На шлях я вийшла ранньою весною...


На шлях я вийшла ранньою весною...


Мета. Розширити знання учнів про життя і творчість Лесі Українки; вчити визначати орієнтовний зміст незнайомої книжки за основними її елементами; виховувати інтерес до художньої літератури.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Повідомлення теми і мети уроку.
1. Читання вірша, записаного на плакаті або дошці.
Відгадай ім’я.
Про вишеньки–черешеньки
Писала, про спілі,
Чого вони так високо
Виросли на гіллі.
Як же звати Українку,
Невмирущу в часі,
Що її ми вірші любим
Ще з дитячих ясел?
Прочитай з кінця, будь ласка,
Виділене слово
Й відгадаєш цю загадку
Ти обов’язково.
Д. Білоус
2. Читання вірша (підготовлений учень).
–Хто ця дівчинка білява? –
Запитає хтось із вас…
Про її велику славу
Чули, певно, ви не раз!
Леся Українка звалась,
Добре це запам’ятай,
Що палкі вірші писала,
Що любила рідний край.
Л. Хроплива
3. Ознайомлення з виставкою книг.
III. Ознайомлення з біографією Лесі Українки.
1. Виступ підготовлених учнів (з демонстрацією ілюстрацій, довідкової літератури).
2. Скринька запитань.
• В якому році народилася Леся Українка?
• Який літературний псевдонім матері Лесі Українки?
3. Фізкультхвилинка.
IV. Читання віршів Лесі Українки.
1. «На зеленому горбочку».
а) Підготовка до слухання вірша.
б) Читання вірша підготовленим учнем
в) Читання хором
г) Бесіда за змістом вірша.
2. «Мамо, іде вже зима».
а) Самостійне знайомство з книжкою Лесі Українки.
б) Бесіда за змістом вірша з використанням малюнків до нього.
в) Інсценізація уривка вірша «Мамо, іде вже зима».
г) Створення «живого малюнка» до вірша (за допомогою рухів, жестів, міміки).
V. Хвилини поезії.
а) Слухання пісні «Колискова».
б) Декламування вивчених учнями творів поетеси.
VI. Підсумок уроку.
1. Бесіда.
2. Читання слів О. Гончара про Лесю Українку. «Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що ім’я їй Леся Українка».
Олесь Гончар

Немає коментарів:

Дописати коментар