Дію виконати може і завжди нам допоможе
Тема. Повторення
вивченого про дієслово як частину мови. Роль дієслова в
реченні.
Мета. Повторити і
поглибити знання учнів про дієслово як частину мови; розвивати уяву та образну
пам’ять.
Хід уроку
I. Організаційний
момент.
Створення ситуації
успіху. Персональна винятковість. Гра «Передай усмішку».
ІІ. Мотивація
навчальної діяльності учнів.
ІІІ. Оголошення
теми і мети уроку. Пояснення нового матеріалу. Навчальна релаксація. Сприймання
нового матеріалу, формування навчального образу.
– Уявіть, як
метелик сідає на ромашку. У метелика 4 крильця. На крилах метелика записані
основні вивчені правила про дієслово.
IV. Перевірка
засвоєння нового матеріалу.
– Які дієслова
належать до I дієвідміни?
– Які дієслова
належать до II дієвідміни?
– Яким членом
речення є дієслово в реченні?
Відтворення
побаченого образу.
А. Самостійна
робота учнів.
За допомогою
вчителя та сильних учнів відтворюють малюнок інформацією.
Б. Порівняння
відтвореного образу зі схемою-образом, зробленим вчителем.
Вчитель демонструє
схему-образ, перевіряє правильність записів.
V. Повторення і
узагальнення понять та засвоєння відповідної їм системи знань.
Вибірковий диктант.
– Випишіть з вірша
дієслова.
Слово плаче і
радіє,
Усміхається і мріє.
Робота в групах.
1 група. Дієслово у
реченні – наче талановитий диригент оркестру. Воно надихає цей оркестр своєю
невтомністю.
2 група. Дієслово
підбирає учасників і дає ролі кожному. Воно переміщає або й вилучає з речення
деяких виконавців.
3 група. Дієслово
придивляється, кого зробити солістом. Кидає суворий погляд на того, хто
вдається до фальшивої ноти.
4 група. Дієслово
відповідає за граматичний порядок у реченні. Воно докладає усіх сил, щоб інші
члени речення найкраще виконали чарівну мелодію думки.
Спробуйте дібрати
необхідні дієслова.
Запишіть текст.
(Учні читають
доповнений текст).
Я ... вас на берег
ставу, і ви ... ранкову зорю. Ми ... у кущах, затамувавши
подих, щоб ...
соловейка. Він ... рано і ... дзвінку пісню.
– Яким членом
речення є дієслово?
Хвилинка
відпочинку.
Робота в парах.
– Запишіть вислів,
підкресліть дієслова. Поясніть зміст.
Лягати разом з
курми.
Шукати по гарячих
слідах.
Робота в групах.
– Доповніть
прислів’я дієсловами.
Гарно того вчити,
хто хоче багато ... (знати )
Дерево ... – назад
не поставиш. (зрубаєш)
Гра «Добре –
погано».
Підібрати
дієслова-антоніми (між групами).
Добре Погано
працювати
лінуватися
миритися сваритися
VІ. Підведення
підсумків уроку.
– Який образ на
нашому уроці був символом дієслова?
Рефлексія.
VIІ. Домашнє
завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар