Урок
81
Тема. Вправи
на застосування переставної властивості додавання. Задачі на знаходження невідомого
доданка, на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць
Мета: закріпити, узагальнити вивчений матеріал;
перевірити рівень умінь
і навичок учнів.
Обладнання: предметні малюнки, таблиці додавання й
віднімання чисел
першого десятка.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Гра
«У лісовій школі»
— Звірятка, що вчаться у лісовій школі, отримали
завдання: порахувати кількість яблук. Кожне із звіряток виконав завдання
по-різному. Хто
з них виконав завдання правильно?
Висновок: усі звірята правильно виконали завдання, тому що
користу-
вались переставною властивістю додавання.
2. Гра
«У магазині»
— Друзі вирішили завітати у магазин. Їм сподобались
олівці. Кожен з
дітей почав готувати гроші для покупки. Вони дібрали монети, але не знають, чи правильно. Допоможіть
їм.
Наталя
5 к. 2 к. 1 к.
Юрко
2 к. 5 к. 1 к.
Мишко
1 к. 2 к. 5 к.
— Чи однакову кількість копійок дібрали кожен з
дітей?
— Якою властивістю додавання вони скористались?
II. Розвиток знань учнів
1. Розв’язання
прикладів (за записом на дошці)
1 + 6
6
+ 1
6
+ 2 + 1
1
+ 2 + 6
— В якому із прикладів зручніше виконати дію
додавання?
2. Складання
й розв’язання прикладів за числовою прямою
Аналогічно складаються приклади на додавання й
віднімання числа за числовим відрізком.
3. Задача
з творчим завданням
У двох клітках 9 кролів. У першій клітці 5 кролів.
Скільки кролів у
другій клітці?
— Як змінити питання задачі, щоб дія залишилась
такою самою?
4. Фізкультхвилинка
III. Контроль знань учнів
1. Математичний
диктант
• Записати «сусідів» числа 8.
• Записати попереднє число до числа 7.
• Записати наступне число до числа 4.
• Збільшити на три кожне число: 4, 5, 1, 7.
• Зменшити на 2 кожне число: 9, 6, 4, 2.
2. Розв’язання
прикладів
1 варіант
5 + 2 – 1 =
8
+ 2 – 3 =
6
4
= 10
9
7
= 2
10
– 2 + 1 =
7
– 2 – 1 =
2 варіант
8 + 2 – 3 =
9
– 3 + 2 =
5
3
= 2
8
1
= 9
10
– 3 + 1 =
6
– 2 – 1 =
3. Задача
1 варіант
Тарас зловив 6 окунів, а Михась — на 4 окуні менше.
Скільки окунів зловив
Михась?
2 варіант
Хлопчик посадив 5 дерев, а дівчинка — на 2 дерева
менше. Скільки дерев
посадила дівчинка?
IV. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар