Урок
117
Тема. Вправи
на знаходження пропущених чисел. Складання та розв’язання задач на знаходження
остачі
Мета: закріплювати
знання письмової та усної нумерації чисел 1–20; формувати обчислювальні
навички; вправляти учнів у розв’язанні прикладів на додавання та віднімання;
розвивати логічне мислення.
Обладнання: предметні малюнки, таблички для усної лічби.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Вправа
на розвиток уваги
Учитель показує дітям таблицю з фігурами. Діти
протягом 1 секунди розглядають її. Потім вчитель ховає табличку, а діти повинні
назвати, які фігури вони запам’ятали.
2. Гра
«Завантаж машини»
Розкласти кубики по машинах з відповідними числами.
3. Усна
лічба за картками
Учитель показує картку з прикладом, а учні показують
відповідь карткою з числом.
3 + 7
9
– 3
5
+ 4
8
– 5
9
+ 1
7
– 4
6
+ 3
9
– 6
8
+ 2
8
– 6
7
+ 2
4
– 3
4. Робота
з рядом чисел 10–20
• Розставити числа за порядком: 19 17 12 20 16 11 10
18 13 15 14.
• Назвати попереднє число для 13, 17; наступне число
для 14, 17. Назвати «сусідів» чисел 16, 19, 11. Назвати число, що на 1 більше
12, на 1 менше 19.
• Яке число стоїть за числом 15? Яке число стоїть
перед числом 13?
5. Повторення
про склад двоцифрових чисел
— Назвіть число, що складається з 1 десятка й 8
одиниць, з 1 десятка й 5 одиниць.
— Скільки десятків й одиниць у числі 14? 17?
— Як утворити число 18 від числа 17? Яке число
більше: 18 чи 15? Полічить від 18 до 10.
6. Фізкультхвилинка
II. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота
над задачами
Скласти задачу за малюнком.
2. Робота
за підручником. Розв’язання задачі № 6
3. Вправа
на розвиток уваги
Подивитись на малюнок, потім на другому малюнку
відшукати відмінності порівняно з першим.
III. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар