четвер, 31 січня 2013 р.

Урок 116 Тема. Таблиця віднімання числа 5. Задача на знаходження невідомого зменшуваного. Підготовча робота до розв’язання задач на 2 дії


Урок 116
Тема. Таблиця віднімання числа 5. Задача на знаходження невідомого зменшуваного. Підготовча робота до розв’язання задач на 2 дії
Мета:  на основі знань складу числа 5 скласти таблицю віднімання числа 5; вдосконалювати обчислювальні навички; закріплювати знання письмової нумерації чисел 11–20; продовжити роботу над формуванням вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного; розвивати логічне мислення.
Обладнання:  предметні малюнки, таблиці «Додати 5», «Відняти 5», схеми задач.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення
Усна лічба. Розв’язання прикладів за картками.
9 – 4
8 – 2
11 – 3
12 – 3
12 – 4
13 – 4
9 + 3
9 – 3
8 + 4
7 + 4
9 + 5
7 + 5
2. Гра «Розпізнай, де чий приклад»
3. Повторення складу числа 5
Заповнити будиночки.
4. Знаходження другого доданка
Кожне з чисел 5, 6, 8 розкласти на два доданки.
5 = 1 + …      6 = 5 + …       8 = 3 + …
II. Вивчення нового матеріалу
1. Складання таблиці віднімання числа 5. Читання й записування таблиці
2. Робота з підручником (С. 114, № 3)
3. Фізкультхвилинка
III. Закріплення вивченого матеріала
1. Розв’язання прикладів (колективне)
14 – 5 + 3
10 + 3 – 5
6 + 6 – 5
8 + 3 – 10
11 – 5 – 6
10 – 6 – 1
2. Самостійна робота
12 – 5 – 3
11 – 4 – 5
13 – 5 – 3
14 – 5 – 4
12 – 5 – 3
13 – 4 – 5
3. Задача на знаходження невідомого зменшуваного. Робота за таблицею
4. Робота над задачею, що розв’язується двома діями (підручник, № 5)
— Про яких пташок йдеться в задачі? Що говориться про качку? Що означає число 2? Яке перше питання задачі? Прочитайте останнє питання задачі. Чи можемо ми одразу сказати, скільки кілограмів зерна потрібно качці і курці разом? Що для цього ми повинні знати? Яких
даних у нас не вистачає? Що потрібно дізнатись спочатку? Як знайти зерно, що потрібно курці? Чому ви обрали дію віднімання? Як відповісти на останнє питання задачі? Складіть приклад.
Розв’язання задачі:
5 – 2 = 3 (кг)
5 + 3 = 8 (кг)
— Що означає запис 3 кг? Що означає запис 8 кг?
5. Завдання з логічним навантаженням
— Скільки кульок залишилось у Тетянки? (№ 6)
IV. Підсумки уроку



презентація до уроку 116 by aleksandrovka1986

Немає коментарів:

Дописати коментар