Урок
72
Тема. Складання
таблиць додавання й віднімання чисел 8 і 9. Задачі та вправи на засвоєння
таблиць додавання й віднімання. Різницеве порівняння довжин відрізків
Мета: формувати
свідоме засвоєння таблиць додавання й віднімання чисел 8 і 9; вдосконалювати
навички усної лічби; розвивати мислення, увагу.
Обладнання: предметні малюнки, опорні таблиці.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
Повторення вивченого. Повідомлення завдань уроку.
— Сьогодні у нас на уроці присутній
Комп’ютер-математик. Він приготував для вас завдання.
1. Усна
лічба
Гра «Юний рахівник»
Перед дітьми — код для утворення слів.
Завдання: обчислити приклади, за відповідями і кодом розшифру-
вати слова.
Код:
м ю д л о к а н х и
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
7 – 3 = 4 л
8 – 5 = 3 д
8 – 6 = 2 ю
4 + 1 = 5 о
9 – 6 = 3 д
7 – 3 = 4 л
4 + 6 = 10 и
2 + 8 = 10 и
7 + 1 = 8 н
9 – 1 = 8 н
9 – 2 = 7 а
4 + 3 = 7 а
2. Гра
«Знайди помилку»
Мишко
дуже поспішав на футбол і ось так розв’язав приклади. Перевірте, чи правильно
він їх розв’язав.
7 + 2
4 + 6
|
3 + 6
6 – 5
9 + 0
8 – 2
4 + 2
7 + 3
5 + 4
3. Розв’язання
кругових прикладів (С. 70, № 6)
4. Фізкультхвилинка
II. Вивчення нового матеріалу
1. Повторення
складу чисел 8 і 9
2. Складання
таблиці додавання й віднімання чисел 8 і 9. Робота з підручником (№ 1)
3. Розв’язання
прикладів з опорою на таблиці (№ 2)
4. Складання
й розв’язання задач за малюнками (№ 3, 4)
5. Порівняння
довжин відрізків
— Розгляньте відрізки, виміряйте їх довжини. Якої
довжини перший відрізок? Якої довжини другий? На скільки сантиметрів перший
відрізок довший, ніж другий? Якою дією будемо знаходити цю різницю? Складіть
приклад.
6. Задачі-вірші
• Котенят двох
хлопчик взяв,
Молока
їм в мисці дав.
Вісім
в кошику сидять,
Їсти
хочуть та нявчать.
Годувати
треба всіх —
Скільки
разом буде їх?
• У живім куточку в
школі є три рибки у воді,
Ще
сім рибок дасть Микола. Скільки буде риб тоді?
III. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар