вівторок, 8 січня 2013 р.

Чи потрібно охороняти рослини?


Чи потрібно охороняти рослини?

Мета. Збагачувати знання про значення рослин у природі та житті людини; розвивати спостережливість, вміння аналізувати; виховувати бережне ставлення до рослин.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Актуалізація опорних знань.
Вчитель розповідає про Деметру – богиню  родючості.
• Повторення понять: природа, рослини, ботаніка, дикорослі рослини.
• Повідомлення про рослинництво.
• Перевірка домашнього завдання.
• Розповідь про екологію.
• Бесіда за запитаннями.
– Чи можна уявити природу без рослин?
– Що дають рослини тваринам? Людині?
– Що загрожує рослинам?
• Обговорення за малюнками.
• Проблемне завдання.
По групах:
1. Чи є в природі шкідливі рослини?
2. Чому багато рослин не утворюють плодів, якщо діти ловитимуть метеликів?
3. Як ви розумієте вислів: «В природі все взаємопов’язане»?
4. Чи знаєте ви, що таке Червона книга? Чому ця книга має таку назву?
• Робота за підручником.
(Робота в парах).
– Що станеться з рослинами, якщо:
• На луці утворити смітник.
• Забруднюється повітря навколо.
Читання тексту з підручника.
Повідомлення вчителя про загрозу зникнення рослин.
Робота за підручником.
Читання вірша А. Костецького «І квітку лісову не стану рвати». Торкнутися краси можна тільки
серцем. Обговорення «Як зберегти рослини?»
Розповідь про фітопатологів, їхню роботу.
Розповідь про різноманітність рослинного світу України і способи його збереження.
Повідомлення про Червону книгу України.
Конституція – Закон про охорону природи.
Створення заповідників, заказників, національних парків.
Повідомлення учнів про рослини з Червоної книги.
Змагання кмітливих чомучок.
Клас поділено на 3 команди.
1. Яку рослину, що росте на болотах, використовують замість йоду і вати?
2. Яку траву люблять коти? Яку хворобу нею лікують?
3. Коли найкраще збирати лікарські рослини?
4. Як правильно сушити лікарські рослини?
Самостійна робота (на картках).
Самоперевірка. Самооцінювання.
Пояснення прислів’їв та приказок.
• Природа одному мати, а іншому – мачуха.
• Доглядай землю плідну, як матір рідну.
Завдання: продовжити збирати прислів’я про охорону природи.
ІІІ. Підсумок уроку.

Немає коментарів:

Дописати коментар