пʼятниця, 11 січня 2013 р.

Урок 66 Тема. Розв’язання задач. Задача, яка містить поняття стільки ж. Вправи на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Побудова відрізка, коротшого (довшого) від даного


Урок 66
Тема. Розв’язання задач. Задача, яка містить поняття стільки ж. Вправи на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Побудова відрізка, коротшого (довшого) від даного
Мета:  ознайомити учнів із задачами на різницеве порівняння чисел; на основі порівняння двох сукупностей предметів формувати свідоме розуміння необхідності вибору для розв’язання задач дії віднімання меншого від більшого числа; удосконалювати навички усної лічби.
Обладнання:  предметні малюнки, таблиці з умовами задач, таблиці для усної лічби.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба
Гра «Поштарик»
Завдання: рознести приклади-листи по поштових скриньках.
10 – 6
6 – 2
7 – 2
5 – 4
8 – 4
8 – 5
9 – 6
9 – 4
10 – 5
1 + 3
1 + 4
5 – 2
4 3 5
2. Усне опитування
• Збільшити на 2 числа 2, 4, 5, 6, 8.
• зменшити на 4 числа 7, 5, 9, 4, 10.
3. Розв’язання прикладів (колективно)
9 – 6 + 4
7 – 6 + 2
9 – 5 + 6
8 – 6 + 5
7 – 5 + 6
7 – 6 + 5
4. Самостійна робота з підручником
Розв’язання прикладів № 4.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Аналіз задачі на різницеве порівняння чисел
Іван побудував 7 будиночків з конструктора, а Микола побудував 5 таких будиночків. На скільки будиночків більше побудував Іван, ніж Микола?
— Прочитайте умову задачі.
— Прочитайте питання.
— Що відомо в задачі про Івана?
— Що відомо про Миколу?
— Про що запитується в задачі?
— Покладіть на парту стільки кружечків, скільки будинків в Івана. Скільки ви поклали?
— Тепер під ними покладіть стільки кружечків, скільки будинків побудував Микола. Скільки ви поклали?
— В якому ряду кружечків більше? В якому менше? На скільки кружечків у верхньому ряду більше, ніж у нижньому?
— На скільки кружечків менше у нижньому ряду, ніж у верхньому?
— Якою дією слід розв’язувати задачу? Складіть приклад.
— Дайте відповідь на питання задачі.
2. Колективне розв’язування задачі № 3 (С. 61)
3. Фізкультхвилинка (за вибором учителя)
4. Креслення відрізків (№ 5)
5. Квадрат із секретом
— Цей квадрат із секретом. Розв’яжіть приклади в рядках (зліва направо).
Розв’яжіть приклади в стовпчиках (зверху вниз).
— Розв’яжіть приклади в нижньому рядку. Що ви помітили? (Відповіді утворених прикладів збіглися. Це число 8.)
III. Підсумки уроку.


презентація до уроку by

2 коментарі: