Езоп – перший байкар
Тема. Байки. Вступ
до теми. Езоп «Двоє приятелів і ведмідь».
Мета. Розширити
знання учнів про байку; розвивати уміння аналізувати й робити висновки.
Хід уроку
І. Етап орієнтації.
ІІ. Етап покладення
мети.
1. Звучить «Легенда
про байку».
2. «Мозкова атака».
– Що таке байка? (Протягом
уроку складають «асоціативний кущ»: байка, байкар, Глібов, мораль).
3. Відгадування
кросворду на повторення вивчених байок.
4. Підготовка до
сприймання матеріалу.
5. Оголошення теми
і мети.
ІІІ. Етап
проектування.
1. Очікування. Гра
«Мікрофон».
2. Складання плану.
Ознайомлення з новим матеріалом.
IV. Етап
організації плану діяльності.
1. Розповідь
вчителя про Езопа – першого байкаря.
– Які слова можна
внести до «асоціативного куща»? (Езоп, перший байкар, раб, «езопова мова»).
2. – Група
«Дослідники» приготувала цікаві повідомлення про життя Езопа.
3. – Група
«Літературознавці» підготувала повідомлення про літературну творчість Езопа.
Про письменників, які складали свої байки за зразками езопських байок. (Ознайомлення
з виставкою книг відомих байкарів).
4. Група
«Байкознавці» підготувала байки Езопа.
Прослуховування та
аналіз байок:
1) Байка «Ворон і
Лисиця»
2) Байка «Мурашка і
Цикада»
3) Байка «Хлібороб
і Змія»
4) Байка «Лисиця і
виноград»
5. Група
«Мистецтвознавці» підготувала матеріали для перегляду.
6. Підсумок: Яким
був Езоп?
«Криголам».
Е
З
О
П
7. Руханка.
8. Опрацювання
байки Езопа «Двоє приятелів і ведмідь».
а) Словникова
робота
1) читання слів
«луною» за вчителем;
2) напівголосне в
парі (один одному).
Поясніть значення
висловів.
б) Самостійне
читання байки учнями
(мовчки) з
наступним тестуванням
(для перевірки
розуміння прочитаного).
в) Повторне читання
байки в особах.
г) Аналіз змісту з
елементами вибіркового читання.
(Гімнастика для
очей).
ґ) Робота над
малюнками до байки.
д) Робота над
вдосконаленням техніки читання.
є) Переказування
байки.
9. Гра «Опонент» «За»
«Проти»
– Назву якої байки
можна внести до «асоціативного куща»? («Двоє приятелів і ведмідь»)
10. «Асоціативний
кущ».
V. Етап
контрольно-оцінювальний.
1. «Точка зору».
– У чому ж секрет
довголіття байки?
1 група: Чому
сказав Бабрій: «Він – раб, але мудріший від вільних»?
2 група: Чому
сказав Федр: «Езопів дух я в байці зберігаю, коли й додам своє, – гріха не
маю…»?
2. Діаграма Вена.
– Що спільного із
байками інших авторів? (Мораль)
– Чим
відрізняються?
3. Самооцінка.
4. Домашнє
завдання.
VІ. Завершальний
етап.
Підсумок
очікування.
Домашнє завдання.
Немає коментарів:
Дописати коментар