вівторок, 22 січня 2013 р.

Вони потребують нашої допомоги


Вони потребують нашої допомоги

Тема. Ніна Бічуя «Чотири руді лисиці», І. Блажкевич «Узимку».
Мета. Познайомити учнів з оповіданням Ніни Бічуя «Чотири руді лисиці»; розвивати образне мислення; виховувати спостережливість, любов до природи, тварин, бережливе ставлення до навколишнього середовища.
Хід уроку
І. Організаційно-мотиваційний момент.
ІІ. Робота над розвитком артикуляційного апарату і навичок читання.
1. Вправа для дихання.
2. Складове читання.
3. Вправа для розвитку поля зору.
4. Робота з анаграмами (на дошці таблиця).
З о р м о – мороз (запишіть останню літеру)
И н с ж і н и к – сніжинки (останню)
Ц и я м е е т л – метелиця (першу)
Л я и к а н – ялинка (остання)
Яке слово утворили ?(зима)
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
Сьогодні на уроці ми продовжимо говорити про цю пору року. Познайомимося з оповіданнями Н. Бічуя «Чотири руді лисиці» з якою дізнаємось, як правильно поводитися при зустрічі з тваринами.
ІV. Актуалізація опорних знань.
Перевірка домашнього завдання.
Слухання творів-описів картини «Зимова ніч».
Мотивація навчальної діяльності
1. Які почуття ви відчули, слухаючи твори наших учнів?
2. Хто мешкає у ньому ви скажете, відгадавши загадку.
Улітку сіренький, взимку біленький, довгі вуха має, швидко в ліс стрибає.
(Заєць)
Сірий, зубастий, по полю блукає, ягнят шукає. (Вовк)
Прийшла з лісу пташниця в рудій шубці курей полічити. (Лисиця)
Я – колючий, мов будяк.
Здавна звуть мене … (Їжак).
3. Як змінилося життя тварин взимку?
4. Які тварини пристосувалися до змін і як? (Ведмідь, їжак, борсуки)
5. Складемо сенкан про становище тварин взимку.
Фізкультхвилинка.
V. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
1. Інформація про письменницю зі Львова Н. Бічую.
2. Робота над оповіданням Н. Бічуї «Чотири лисиці».
a) словникова робота.
б) читання оповідання вчителем.
в) перевірка усвідомлення прочитаного.
г) читання оповідання учнями «Естафета».
VI. Закріплення та осмислення знань.
Робота з текстом, аналіз образів.
Вибіркове читання.
1. Робота в групах з дискусійною сіткою.
2. Кожен учень ставить риску біля героя, чию поведінку підтримує. Обґрунтуйте чому?
Підсумок роботи в групах.
– Поведінку якою героя ви підтримали?
– Яка головна думка оповідання Н. Бічуя «Чотири лисиці»?
3. Робота на віршем Іванни Блажкевич «Узимку».
а) Читання вчителем.
б) Перевірка сприйняття прочитаного.
в) читання вірша учнями мовчки.
г) словникова робота.
ґ) аналіз художніх особливостей вірша.
д) підготовка до виразного читання вірша.
ж) виразне читання вірша учнями.
VII. Підсумок уроку.
– Що об’єднує твір Н. Бічуї «Чотири лисиці» і вірш І. Блажкевич «Узимку»?
Домашнє завдання.

Немає коментарів:

Дописати коментар