Урок
78
Тема. Додавання
й віднімання по 1 і групами (частинами). Задачі на знаходження суми та невідомого доданка
Мета: продовжити роботу з формування обчислювальних
навичок учнів;
розкрити прийом додавання й віднімання чисел частинами.
Обладнання: предметні малюнки, цифри.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення
вивченого
Обчисліть приклади.
7 – 1 – 1 – 1 = 5
+ 1 + 1 + 1 + 1 =
— Скільки всього одиниць відняли? Скільки всього
одиниць додали?
2. Вправа
«Заселіть будиночки»
II. Вивчення нового матеріалу
1. Практична
робота з елементами гри
— Уявіть собі, що ви чергуєте в їдальні. На столі є
4 чашки.
Потрібно принести ще 3. Як це можна зробити?
1) Принести одразу 3 чашки. (4 + 3 = 7)
2) Спочатку принести 2 чашки, а потім ще 1. (4 + 2 + 1 = 7)
3) Спочатку принести 1 чашку, а потім ще 2. (4 + 1 + 2 = 7)
4) Принести по 1 чашці 3 рази. (4 + 1 + 1 + 1 = 7)
— Розгляньте приклади. Чи однакові результати в нас
вийшли? Як
ми додавали
число 3 кожного разу — однаково чи по-різному?
— Отже, число можна додавати частинами.
2. Пояснення
додавання числа частинами за числовим відрізком (С. 77, № 1)
3. Робота
з геометричним матеріалом
Їжачок знайшов 5 грибів. А в нірці у нього уже 3
грибочки. Як їжачок може
перенести 5 грибочків до себе в нірку? Складання різноманітних способів
додавання числа 5 до 3.
Висновок: віднімати число можна також частинами.
4. Робота
за підручником
Розв’язання прикладів на основі прийому додавання й
віднімання числа
частинами
5. Фізкультхвилинка
III. Закріплення вивченого раніше матеріалу
1. Гра
«Яке число сховалось за хмаринками?»
4 + = 9 3 + = 7 + 2 = 10
— Як ви знаходили число, що сховалось?
2. Розв’язання
задач на знаходження суми та на знаходження невідомого доданка за малюнками
3. Завдання
з логічним навантаженням
Хто з тваринок заб’є гол? (№ 3)
IV. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар