Океани Землі
Мета. Сформувати
уявлення про океани Землі, розвивати пізнавальний інтерес; виховувати
спостережливість.
Хід уроку
І. Організація
класу.
ІІ. Підсумок
фенологічних спостережень.
ІІІ. Перевірка
домашнього завдання.
IV. Актуалізація
опорних знань учнів.
– Який колір
переважає на карті півкуль?
– Що ним
позначають?
Виконайте вправу
«Банани». Закресліть у цьому рядку слово «материк».
маокеатенириЗемкилі
V. Повідомлення
теми і завдань уроку.
Розповідь про
Світовий океан.
Щоб більше
дізнатися про Світовий океан, ми проведемо зараз пресконференцію на тему
«Океани Землі».
VI. Сприймання та
усвідомлення навчального матеріалу.
1-й кореспондент
(історику). Я … представляю журнал «Всесвіт». У мене запитання до історика.
Скажіть, що люди знали про океанічні глибини в минулому?
Історик. Глибини та
будова дна залишалася нерозгаданими для людей впродовж віків.
2-й кореспондент
(історику). Скажіть, коли почали вивчати Світовий океан?
Історик. Першу в
світі наукову експедицію з вивчення океанів здійснила в 1872–1876 роках країна
Велика Британія.
3-й кореспондент
(океанологу). На які океани поділяється Світовий океан?
Океанолог. На землі
умовно виділяють чотири океани: Тихий, Атлантичний, Індійський, Північний–Льодовитий.
(Показує на карті півкуль).
4-й кореспондент
(океанологам). Що цікавого можете розповісти про кожен з океанів?
1-й океанолог.
Найбільший – Тихий океан. Він займає майже таку територію, як усі океани разом
узяті.
2-й океанолог.
Атлантичний океан – найтепліший і найсолоніший серед океанів.
3-й океанолог.
Індійський океан за розміром посідає третє місце.
4-й океанолог.
Найменший з океанів планети і найхолодніший – Північний Льодовитий.
5-й кореспондент
(синоптику). Як Світовий океан впливає на погоду?
Синоптик. Україна
розташована далеко від океану. Але він все одно впливає на її клімат. За все це
відповідає Світовий океан.
6-й кореспондент
(міністру водного господарства). Скажіть, що дає людям світовий океан?
Міністр водного
господарства. Океани дають нам продукти харчування: рибу, морську капусту, з
яких добувають йод, бром, солі калію, одержують добрива.
7-й кореспондент
(міністру з питань охорони навколишнього середовища). Чим люди наносять шкоду
світовому океану?
Міністр з питань
охорони навколишнього середовища. Світовий океан дуже багатий скарбами. Проте
його багатства людство використовує, на жаль, не по господарські. Тваринний і
рослинний світ океану дуже потерпає від забруднення.
8-й кореспондент
(експертам). Що ж треба робити людям, щоб зберегти багатства Світового океану?
1-й експерт.
– Економно
використовувати воду.
– Не засмічувати
морські та океанічні простори. Забруднена вода не придатна для використання.
– Уникати обробки
полів отрутохімікатами.
– Зберігати рибні
багатства від хижацького винищення.
2-й експерт.
Забороняти вилив стічних вод із заводів, фабрик, тваринницьких ферм тощо.
VII. Осмислення
учнями знань.
1. Робота з
підручником.
2. Відповіді на
запитання.
3. Відгадайте
загадки (робота в парі).
Щоб про цей океан відгадати,
Що він другий за
величиною, треба знати.
Атлантом звали
брата Прометея.
І стародавніх
греків була ця ідея.
(Атлантичний океан)
Океан найглибший і
найбільший є,
Вода його вибурлює.
Магеллан його
назвав
І пошану з тих пір
дав.
(Тихий океан)
4. Робота в групах.
Які океани омивають
материки?
VІII. Узагальнення
та систематизація знань учнів.
(Тестування).
Взаємоперевірка.
Підсумок уроку.
Рефлексія.
Самооцінка.
Домашнє завдання.
Немає коментарів:
Дописати коментар