Охорона природи
України
Мета. Узагальнити й
розширити знання учнів про значення рослин і тварин
у природі,
ознайомити із значенням природи в житті людини; виховувати бережне ставлення до
природи.
Хід уроку
І. Організаційний
момент.
1. Налаштування на
співпрацю.
2. Очікувані
результати.
– Сьогодні в нас
працюють вчені, географи, екологи, фотокореспонденти. На прес-конференцію
запрошені також журналісти газети «Факти».
ІІ. Мотивація
навчальної діяльності.
(Звучить мелодія
звуків природи. Учитель читає вірш «Струмок серед гаю, як стрічечка»).
– Чому люди кожен
раз радіють зустрічі з природою? Сьогодні ми поговоримо про природу нашої
Батьківщини.
ІІІ. Актуалізація
опорних знань.
Інтерв’ю.
Журналістка Надійка
хоче взяти у вас інтерв’ю.
– Чому в Україні
треба охороняти природу?
Розповідь вчителя.
Наші предки
схилялись перед силою природи, гостро відчували свою залежність від неї. Але
поступово все змінилося. Люди почали намагатися «по лонити» природу, стати її
господарями. Послухайте вірш. Як нам врятувати нашу Землю?
Рятуємо чисте
повітря.
Рятуємо воду –
В морях, океанах, в
малих і великих річках...
Повідомлення теми
та мети уроку.
Тема нашої
прес-конференції – «Збережемо природу – збережемо майбутнє».
IV. Вивчення нового
матеріалу.
1. Розповідь
учителя з елементами бесіди та демонстрацією слайдів «Що загрожує природі
України?» Про ці зміни нам повідомлять експерти.
2. Представлення
проектів підготовлених групами учнів.
Забруднення повітря
Забруднення водойм
і ґрунту
Негативний вплив на
живу природу
В окремих країнах
створено Червоні книги. Що це за книга?
План розповіді
«Заходи щодо охорони природи».
І група Червона
книга України. (Учні демонструють ілюстрації, фото). У 1980 році була видана
Червона книга України. Рослини і тварини, що занесені до Червоної книги,
охороняються законом.
Фізкультхвилинка.
Для охорони
рідкісних тварин і рослин створюються заповідники, заказники.
ІІ група.
Заповідники України.
В заповідниках
охороняються рідкісні тварини і рослини. Зараз в Україні нараховується 13
заповідників.
(Розповідь про
заповідники).
Національні природні
парки – це велика територія, на якій охорона природи поєднується з відпочинком
людей і залученням їх до екологічного навчання.
ІІІ група.
Національні природні парки
(Доповідь учнів).
Заказник – це
територія, на якій охороняється якийсь природний об’єкт.
ІV група. Заказники
(доповідь учнів).
До штучно створених
природоохоронних об’єктів належать ботанічні сади і дендрологічні парки.
V група. Ботанічні
сади та дендрологічні парки.
V. Узагальнення та
систематизація знань.
1. Робота з
підручником.
1) Стаття «Охорона
природи в Україні».
2) Дати відповідь
за запитання.
– Що станеться,
якщо природу не охороняти?
2. Практична робота
1) Робота в групах.
Заповнити таблицю в зошиті.
2) Індивідуальна
практична робота над умовними знаками поведінки в природі.
VI. Підсумок уроку.
1. Бесіда.
– Чи може населення
України, у тому числі й школярі, запобігти екологічній катастрофі?
– Як саме?
2. Оцінювання
учнів.
VIІ. Домашнє
завдання.
Немає коментарів:
Дописати коментар