субота, 26 січня 2013 р.

Урок 104 Тема. Віднімання числа частинами. Задачі на знаходження невідомого доданка, на різницеве порівняння чисел


Урок 104
Тема. Віднімання числа частинами. Задачі на знаходження невідомого доданка, на різницеве порівняння чисел
Мета:  на основі складу чисел формувати вміння віднімати та додавати числа частинами; продовжити роботу над формуванням вміння розв’язувати задачі вивченого виду; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення.
Обладнання:  предметні малюнки, картки цифр, геометричний матеріал.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
Повторення вивченого.
1. Усна лічба за геометричними фігурами
Визначити однакові фігури, скласти приклад на додавання або віднімання, розв’язати.
2. Завдання на розвиток логічного мислення
Весело мчати з гори на санчатах!
Далі, ніж Галя, проїхав Сашко.
Вірочка Галю також обігнала.
Далі од Віри був тільки Мишко.
Відрізки позначають відстань, яку проїхали діти. Вказати, хто з дітей яку відстань проїхав.
3. Розв’язання прикладів
9 + 1
4 + 5
10 – 1
9 + 0
7 + 2
8 + 1
II. Вивчення нового матеріалу
1. Віднімання частинами
За малюнками підручника пояснити, як віднімали від числа 11 число 4.
Аналогічно розв’язати приклади:
12 – 5, 13 – 6, 11 – 3.
2. Розв’язання задач. Робота за підручником (С. 102, № 5, 6)
3. Задача на розвиток логічного мислення
Розташувати літери в порядку зростання чисел. Прочитати ім’я казкового героя.
О О И Ш О Р К К О Т Г
15 20 13 18 11 16 10 19 17 12 14
(Котигорошко)
4. Завдання на розвиток уваги
Розглянути малюнок і дати відповіді.
— Скільки на малюнку квітів?
— Скільки дерев?
— Скільки тварин?
— Скільки грибочків?
— Скільки ягід?
— Скільки пташок?
— Скільки метеликів?
— Скільки сонячних променів?
— Скільки людей?
III. Підсумки уроку



презентація до уроку 104 by aleksandrovka1986

Немає коментарів:

Дописати коментар